Mroźno i śnieżnie. Prognoza pogody na sobotę

Redakcja
26.01.2019 08:50
Mroźno i śnieżnie. Prognoza pogody na sobotę
fot. Shutterstock

Polska znajduje się w zasięgu niskiego ciśnienia, w strefie układu frontów atmosferycznych. Północno-wschodnia i centralna część kraju pozostaje w arktycznej masie powietrza, nad pozostały obszar kraju napływa polarne morskie powietrze. Co to oznacza?

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę w kraju zachmurzenie na ogół duże i opady śniegu. Na Dolnym Śląsku, południu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej możliwe opady deszczu ze śniegiem. Na południu i południowym zachodzie kraju opady śniegu.

W przeważającym obszarze kraju przybędzie od 3 do 5 centymetrów śniegu. W Beskidzie Śląskim do 8 cm, a w Sudetach do 10 cm. Temperatura maksymalna od -6 st. na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, około -3 st., -2 st. w centrum do 1 st. na Pomorzu Zachodnim.

Wiatr słaby i umiarkowany, w górach i na Dolnym Śląsku porywisty, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 991 hPa i będzie się wahać.

pogoda 26.01

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej połowie nocy i rano na północnym wschodzie możliwe rozpogodzenia. Miejscami opady śniegu, na południowym zachodzie i południu kraju opady deszczu ze śniegiem, a przejściowo możliwe tam także opady marznące powodujące gołoledź.

Na Mazurach i Warmii nad ranem mgła marznąca, osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od -14 st. na północnym wschodzie, -10 st. na wschodzie i Kaszubach, około -7 st. w centrum do 0 st. na zachodzie.

Wiatr na wschodzie i południu słaby zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty, południowo-wschodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

noc 26-27.01

RadioZET.pl/PAP/JŚ