Zamknij

Popis głupoty w Karkonoszach. Wchodzili na Śnieżkę zamkniętym szlakiem

05.01.2020 12:11
Śnieżka
fot. Schronisko Górskie Dom Śląski

Schronisko Górskie Dom Śląski opublikowało w mediach społecznościowych nagranie ze szlaku prowadzącego na Śnieżkę. Bezmyślne zachowanie turystów mogło zakończyć się tragedią. ''Skrajną głupota, powinni dostać grzywnę po 5000 PLN, to by może się nauczyli'' - piszą internauci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na nagraniu widać dwóch turystów, którzy mimo zamkniętego szlaku i trudnych warunków atmosferycznych próbują wejść na Śnieżkę w Karkonoszach. Schronisko Górskie Dom Śląski zaapelowało do turystów, aby uszanowali zakazy wchodzenia na zamknięte szlaki.

Wysoko panują trudne warunki o których pisze Karkonoski Park Narodowy i GOPR Karkonosze. W naszej świetlicy zawsze możecie się ogrzać i schronić. Wejście nocne jest otwarte od 20.00 do 8.00. Uważajcie na siebie

czytamy w poście na Instagramie

Pod nagraniem pojawiło się wiele wpisów oburzonych internautów. ''Skąd biorą się tacy idioci. To powinno być karane bardzo wysoką grzywną'', ''Tępota ludzka nie zna granic'' - czytamy. 

Schronisko Górskie Dom Śląski to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Karkonoszach. Jest położone u podnóża Śnieżki na wysokości 1400 m n.p.m.

Zobacz także

Aktualne warunki w górach

W szczytowych partiach Karkonoszy temperatura wynosi blisko -10 stopni Celsjusza. Przewidywane są opady śniegu. Na szlakach zalega zmrożony śnieg, a miejscami lód - jest bardzo ślisko. Listę zamkniętych szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym można sprawdzić TUTAJ

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili w niedzielę trzeci stopień zagrożenia lawinowego, który obowiązuje powyżej 1700 m n.p.m.

Trudne warunki panują również w Bieszczadach. Powyżej górnej granicy lasu wiatr wieje z prędkością 70 km/godz. Ostatniej doby spadło około 10 cm świeżego śniegu.

RadioZET.pl