Zamknij

Wznowione poszukiwania trzech nurków. Nie wypłynęli na powierzchnię

Bartłomiej Chudy
04.10.2021 09:46
Poszukiwania nurków w Sobótce wznowione
fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Poszukiwania trzech nurków, którzy nie wypłynęli na powierzchnię, ćwicząc w zalanej kopalni w Sobótce na Dolnym Śląsku, zostały wznowione w poniedziałek o poranku – potwierdził Radiu ZET rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie Karol Kierzkowski.

Poszukiwania trzech nurków, którzy zaginęli w akcji ratunkowej w zalanej kopalni w Sobótce, zostały wznowione w poniedziałek 4 października o godzinie 7 rano. Osoby, którym udało się wypłynąć na powierzchnię, są obecnie pod opieką lekarską, wracają do zdrowia.

Sobótka. Poszukiwania trzech nurków w kopalni zostały wznowione

– W tej chwili jest na miejscu 50 strażaków. Zostały zalane szyby pokopalniane. Akcja prowadzona jest w trudnych warunkach, w ciemności, woda nie jest klarowna jak np. w akwenach. Mamy informację, że było to dwóch instruktorów i jedna osoba, która się uczyła (miała uprawnienia, wykonywała kurs doszkalający, przyp.). Cztery inne osoby wypłynęły – relacjonował reporterce Radia ZET Karol Kierzkowski.

Poszukiwania w zalanej sztolni kopalni Maria Concordia w Sobótce trwają od niedzieli. Zostały przerwane tego dnia późnym wieczorem.

RadioZET.pl/Michał Dzienyński/Daria Klimza/TVN24