Zamknij

Tragedia w kamieniołomie. Nie żyje 37-letni mężczyzna

17.08.2022 22:04

Ciało 37-letniego mężczyzny wyłowiono z wody w kamieniołomie niedaleko Sobótki na Dolnym Śląsku. Poszukiwania trwały od poniedziałku. Według świadków 37-latek skoczył do wody z półki skalnej na wysokości 50-60 metrów.

Kamieniołom koło Sobótki
fot. OSP Sobótka

Strażacy zostali wezwani do kamieniołomu w poniedziałek o godz. 18.45. Zgłoszono im, że mężczyzna w średnim wieku wpadł do wody z dużej wysokości. 

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Po dwóch dniach strażaccy nurkowie znaleźli i wyłowili ciało 37-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu świdnickiego.

Sobótka. Ciało 37-latka wyłowione z wody w kamieniołomie

Jak podało Radio Wrocław, świadkowie mówili, że mężczyzna skoczył do wody z półki skalnej zawieszonej na wysokości około 50-60 metrów. Dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśni prokuratura.

Lokalne media przypominają, że to nie pierwszy taki wypadek w tym kamieniołomie. W sierpniu 2021 roku w podobnych okolicznościach zginęła tam młoda dziewczyna, a tydzień wcześniej 21-letni mężczyzna.

Straż pożarna i gmina apelują, aby nie wchodzić na teren wyrobiska. “Drodzy mieszkańcy, turyści, odwiedzający naszą gminę - przypominamy o kategorycznym zakazie przebywania na terenie wyrobiska. Jest to teren prywatny (wyrobisko kopalni), oznakowany zakazem wstępu. Nie można tam wchodzić, spacerować, kąpać się, opalać, zwiedzać. Jest to niebezpieczne” - ostrzega gmina Sobótka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio Wrocław/Zgorzelec.naszemiasto.pl