Zamknij

Akcja ratunkowa w zalanej kopalni. Trwają poszukiwania trzech nurków

03.10.2021 19:25
strażacy
fot. ARTUR BAARTUR BARBAROWSKI/East NewsRBAROWSKI/East News

Trwa akcja ratunkowa w zalanej sztolni kopalni w Sobótce na Dolnym Śląsku – donosi TVN24. W niedzielę po południu nurkowało tam pięć osób. W wyznaczonym czasie nie wypłynęli kursant i instruktor. Z kolei straż pożarna podała, że pod wodą wciąż są trzy osoby.

W Sobótce pracuje grupa wodno-nurkowa i wysokościowa straży pożarnej. Ratownicy poszukują pod wodą kursanta i instruktora, którzy nurkowali w zalanej sztolni kopalni Maria Concordia.

Sobótka. Trzech nurków nie wypłynęło z zalanej sztolni kopalni Maria Concordia

– W Sobótce na terenie starej kopalni, w sztolni na głębokości kilkunastu metrów nurkowało pięć osób - dwóch instruktorów i trzech nurków z uprawnieniami, biorących udział w kursie doszkalającym. Trzy osoby wypłynęły w wyznaczonym czasie. Pod wodą pozostał instruktor z kursantem – powiedziała w rozmowie z TVN24 Aleksandra Rodecka z biura prasowego wrocławskiej policji.

Straż Pożarna podała natomiast, że na powierzchnię nie wypłynęły trzy osoby. Tomasz Szwajnos z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że trzecia osoba popłynęła po nurka i kursanta, którzy nie wypłynęli.

Reporter TVN24 ustalił również, że na prośbę policji na miejsce jedzie płetwonurek ekstremalny Marcel Korkuś, aby wesprzeć ratowników. Akcję utrudnia słaba widoczność pod wodą.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN24/oprac. AK