Zamknij

Z zalanej kopalni wyłowiono ciała dwóch nurków. Trwają poszukiwania trzeciego

04.10.2021 12:32
Sobótka. Wyłowiono ciała dwóch nurków
fot. PAP/Aleksander Koźmiński

W zalanej kopalni w Sobótce ratownicy Państwowej Straży Pożarnej odnaleźli ciała dwóch nurków, którzy nie wypłynęli na powierzchnię. Wciąż prowadzone są poszukiwania trzeciego z zaginionych mężczyzn.

Strażaccy nurkowie znaleźli w zalanej kopalni w Sobótce dwa ciała – przekazał w poniedziałek po południu Onet, powołując się na informację policji. Poszukiwania trzech nurków, którzy nie wrócili z ćwiczeń w zalanej kopalni w Sobótce, zostały wznowione w poniedziałek.

– Nurkowie wyszli z wody i przekazali nam informację, że udało im się odnaleźć dwa ciała. Niestety nie jesteśmy w stanie teraz potwierdzić personaliów tych osób – przekazała Onetowi policja.

Sobótka. Wyłowili ciała dwóch nurków. Trwają poszukiwania trzeciego

Z kolei rzecznik straży pożarnej Karol Kierzkowski przekazał reporterce Radia ZET Darii Klimzie, że akcja przebiega przy wsparciu specjalnej aparatury. - Z wykorzystaniem podwodnego robota, który w sposób bezpieczny przeszukuje wszystkie ciemne zakamarki – powiedział Kierzkowski. Zaznaczył, że największym utrudnieniem jest utrudniona widoczność.

Rzecznik Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos powiedział PAP, że ratownicy dotarli do dwóch ciał. – Nie mogę potwierdzić, czy dziś uda się wydobyć ciała na powierzchnię, ponieważ każde nurkowanie pogarsza tam widoczność – powiedział rzecznik. Oznacza to, że spod wody nie wyłowiono jeszcze jednej osoby. Akcja będzie kontynuowana.

W poszukiwaniach biorą udział wyspecjalizowane jednostki PSP z kilku województw. – Musieliśmy szukać ratowników w całym kraju, którzy mają specjalizację w nurkowaniu jaskiniowym. Jest grupa z Opola, grupa łączona z Lubuskiego i Wielkopolski, jest nurek z Gdańska i ratownicy z grupy ratownictwa górniczego z KGHM – powiedział wcześniej PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Onet.pl/ PAP - Piotr Doczekalski