Zamknij
wypadek w miejscowości Sochonie
3 Zobacz galerię
fot. Piotr Karpowicz - Wypadkowe Podlasie

Tragiczny wypadek wydarzył się w miejscowości Sochonie koło Białegostoku. Osobowy volkswagen golf zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje. Auta osobowe są kierowane na objazdy, ciężarówki muszą czekać - podała podlaska policja.

Do wypadku doszło około godz. 12.30 w woj. podlaskim w rejonie miejscowości Sochonie na drodze krajowej nr 19 przed wjazdem na DK8. Jedna osoba zginęła, a trzy trafiły do szpitala. Ze wstępnych informacji policji wynika, że doszło do zderzenia osobowego volkswagena golfa i ciężarówki, osobówka miała też uderzyć w urządzenia drogowe.

Wypadek na Podlasiu. Auto zderzyło się z ciężarówką, jedna osoba nie żyje

Policja podała, że osoby, które podróżowały samochodem marki Volkswagen, "mogą nielegalnie przebywać w Polsce". Poinformowano też, że kierowca tego samochodu nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Według świadków, na których relację powołuje się Kurier Poranny, za golfem z niemiecką rejestracją trwał pościg policyjny od Sokółki.

Droga jest zablokowana. "Samochody osobowe kierowane są przez Wasilków, natomiast ciężarowe stoją. W Sokółce ciężarówki są kierowane w kierunku Dąbrowy Białostockiej" - podała policja.

Podlaski Urząd Wojewódzki informuje za pośrednictwem aplikacji Regionalny System Ostrzegania, że utrudnienia drogowe mogą potrwać kilka godzin. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - dwie godziny.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości grupy Wypadkowe Podlasie.

RadioZET.pl/PAP autor: Izabela Próchnicka/Kurier Poranny/Wypadkowe Podlasie