Zamknij

Zatrzymali 25-latkę dwa razy w ciągu dnia za jazdę po pijanemu. Miała sądowy zakaz

25.11.2021 19:31
25-latka zatrzymana dwa razy za jazdę po pijanemu w ciągu dnia
fot. PAP

25-latka z Sokolnik (woj. podkarpackie) została zatrzymana dwa razy w ciągu jednego dnia za jazdę po pijanemu – przekazała Podkarpacka Policja. Kobieta miała sądowy zakaz kierowania pojazdami. Recydywistka usłyszała już zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Pijana 25-latka była zatrzymywana dwukrotnie w niedzielę 21 listopada. Przed południem, na drodze w Sokolnikach, do kontroli zatrzymał ją posterunkowy, który zauważył, że pojazd nie porusza się prawidłowo.

"Przypuszczenia funkcjonariusza się potwierdziły. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latki blisko 2,5 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że kierująca citroenem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd na okres 4 lat" – przekazała w czwartek 25 listopada Podkarpacka Policja.

Podkarpackie: Złapana dwa razy na jeździe po pijanemu w jednym dniu

Policja wypuściła kobietę po wykonaniu służbowych czynności. Kobieta nie wyciągnęła żadnych wniosków – jeszcze tego samego dnia została po raz kolejny przyłapana na jeździe po pijanemu.

"Przed godziną 16 policjant, wracając po służbie prywatnym samochodem do miejsca zamieszkania, znowu zauważył 25-latkę za kierownicą citroena, którą przed południem zatrzymał do kontroli drogowej. Kobieta jechała w kierunku marketu spożywczego […] Policjant natychmiast podjął interwencję. Uniemożliwił kobiecie kierowanie pojazdem, a o zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Od kobiety czuć było alkohol, jej mowa była niewyraźna oraz miała problemy z utrzymaniem równowagi" – relacjonowali mundurowi.

Badanie alkomatem wykazało tym razem 2,34 promila alkoholu w organizmie. Kobieta oświadczyła, że była świadoma popełnionych przestępstw. Tym razem na miejsce wezwano pomoc drogową, która zabezpieczyła samochód. W środę 24 listopada kobieta usłyszała zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi będzie odpowiadać przed sądem. Recydywistce drogowej grozi do 5 lat więzienia.

"Nietrzeźwi kierowcy stanowią na drodze duże zagrożenie. Dlatego, jeśli mamy podejrzenie, że jakiś kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich przypuszczeniach policjantów i jeżeli jest taka możliwość, nie dopuśćmy kierującego do dalszej jazdy" – apelują policjanci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KWP w Rzeszowie