Zamknij

Zastępca Ziobry ostro o PiS: Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę

07.05.2021 10:36

- Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. Jeżeli w sposób odpowiedzialny ktoś zarządza partią, to musi brać pod uwagę wszystkie scenariusze, też przygotowywać się do samodzielnego startu – mówi wiceprezes Solidarnej Polski Michał Woś w internetowej części programu „Gość Radia ZET”

Michał Woś nie wyklucza, że Solidarna Polska wystartuje w wyborach z własnej listy, a nie w ramach Zjednoczonej Prawicy razem z PiS. Pytany o sondaż dla Polsatu, z którego wynika, że jego partia ma zaledwie 1,1 proc. poparcia w przypadku takiego rozwiązania, polityk odpowiada:

- Być może nasi działacze powinni mocniej popracować w terenie – stwierdził wiceprezes partii Ziobry. Dodaje, że Solidarna Polska ma również „niewspółmierny dostęp do mediów”.

- TVP info od wielu miesięcy nie zaprasza naszych przedstawicieli, za to udziela anteny, zachowując pluralizm, wszystkim innym ugrupowaniom, dosyć obficie – mówi Woś i podkreśla, że tak nie powinny wyglądać i funkcjonować media publiczne.

- Chcemy zrealizować to, co obiecaliśmy Polakom, zrealizować wspólny program. Wiele spraw przed nami, ale nam zależy najbardziej na dokończeniu reform wymiaru sprawiedliwości, które został brutalnie przerwane w 2018 roku, nawet nie w połowie drogi – mówi Gość Radia ZET. Dodaje, że w grudniu ubiegłego roku jego partia była bliska wyjścia z koalicji rządzącej. – Ale uznaliśmy, że trzeba bronić polskiej racji stanu przed TSUE i że scenariusz oddania władzy opozycji jest zły – tłumaczy Michał Woś.

RadioZET.pl