Zamknij

Soloch tłumaczy, co się dzieje w wojsku. "Nikt nie odcina Dudy od armii"

Redakcja
21.02.2017 10:02
Soloch tłumaczy, co się dzieje w wojsku. "Nikt nie odcina Dudy od armii"

Czy Macierewicz odcina prezydenta Dudę od armii? Paweł Soloch z Biura Bezpieczeństwa Narodowego twierdzi, że nie. - Było wiele spotkań, które odbywały się w cztery oczy: prezydent i zaproszony generał - przekonywał na antenie Radia ZET.

- Prezydent Andrzej Duda nie jest "odcinany" przez MON od spotkań z generałami - zapewniał szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch na antenie Radia ZET. Konrad Piasecki zapytał go, czy zgodnie z informacjami "Gazety Wyborczej", prezydent Andrzej Duda i on sam czują się odcinani od kontaktów z generałami.

- O wszystkich nominacjach, które leżą w kompetencjach prezydenta, decyduje prezydent. W konsultacjach między MON, a ośrodkiem prezydenckim jeszcze nie wypracowano ostatecznego modelu - podkreślił Soloch. Przyznał zarazem, że "są różnice zdań". Jak wymienia, MON i prezydent nie zawsze zgadzają się co do kwestii personalnych. I nie tylko.

Według niego, liczne odejścia generałów z armii nie są "niczym nadzwyczajnym", bo podobny proces zachodził w latach 2012-2013, gdy "rocznie też odchodziło po 20 generałów". Pytany, czy wtedy tłem dymisji była polityka, Soloch odparł:  - Jeżeli polityką nazywamy np. różnice zdań dotyczących docelowego modelu armii, to rzeczywiście takie różnice były. - Przyczyny odejść generałów są przeróżne - dodał. Zaznaczył, że "zastępują ich kompetentni generałowie".

Radio ZET/MaAl