Nowy sondaż CBOS w sprawie zmian w składzie rządu

Redakcja
08.06.2017 15:18
Nowy sondaż CBOS w sprawie zmian w składzie rządu
fot. PAP

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało wyniki sondażu na temat rekonstrukcji rządu. Okazało się, że 1/3 ankietowanych opowiedziała się za tym, aby wymienić niektórych ministrów. Najgorzej oceniono szefa MON Antoniego Macierewicza. Najlepiej szefową rządu Beatę Szydło.

Co trzeci ankietowany uważa również, że niektórych ministrów należałoby wymienić, a co piąty chce rekonstrukcji rządu. Za tym, aby skład rządu pozostał bez zmian, opowiedziało się jedynie 16 proc. ankietowanych.

Badania CBOS

Ankietowani byli proszeni o wskazanie pięciu najlepiej i pięciu najgorzej przez nich ocenianych członków gabinetu rządzącego. W efekcie powstał obraz najlepiej i najgorzej ocenianych ministrów w rządzie PiS.

Najlepiej odbieranymi członkami obecnego rządu według badania CBOS jest premier Beata Szydło (35 proc. ogółu badanych) oraz ministrowie Mateusz Morawiecki (24 proc.) i Elżbieta Rafalska (19 proc.). Zbigniew Ziobro znalazł się jednocześnie na wysokim miejscu wśród polityków najlepiej ocenianych (24 proc.) oraz na drugim miejscu wśród polityków ocenianych najgorzej (20 proc. wskazań).

Na drugim biegunie popularności znalazł się Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, którego 47 proc. badanych wskazało jako najgorszego z ministrów. Na drugim i trzecim miejscu od końca znaleźli się Jan Szyszko i Witold Waszczykowski – odpowiednio 19 i 17 proc. głosów.

Czy Jarosław Kaczyński zostanie premierem?

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz