Zamknij

Sondaż CBOS: Prezydent i politycy PiS miażdżą Kaczyńskiego

Redakcja
20.02.2018 22:07
Sondaż CBOS: Prezydent i politycy PiS miażdżą Kaczyńskiego
fot. East News

Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (72 proc.) zaufaniem — wynika z sondażu CBOS. Premier Mateusz Morawiecki ma 64-procentowe zaufanie, a wicepremier Beata Szydło — 58 proc. Liderami rankingu nieufności są: szef PO Grzegorz Schetyna (48 proc.) i prezes PiS Jarosław Kaczyński (45 proc.).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Który polityk wzbudza największe zaufanie?

Liczba głosów:

CBOS w lutowym sondażu zwrócił uwagę, że od sierpnia ubiegłego roku notowania prezydenta Andrzeja Dudy pozostają stabilne i utrzymują się na bardzo wysokim poziomie.

Według CBOS prezydent Duda cieszy się niezmiennie największym zaufaniem wśród Polaków. W lutym zaufanie do niego wyraziło 72 proc. ankietowanych, o jeden punkt proc. mniej niż w styczniu. Prezydentowi nie ufa 17 proc. badanych. 9 proc. deklaruje obojętność.

Drugie miejsce na liście najczęściej obdarzanych zaufaniem polityków zajmuje premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 64 proc. badanych (spadek o 4 punkty proc. w stosunku do stycznia). Premierowi nie ufa 13 proc. respondentów. 15 proc. deklaruje obojętność.

Sondaż CBOS. Jarosław Kaczyński i Grzegorz Schetyna

W lutym z największą nieufnością spotykał się lider PO Grzegorz Schetyna — 48 proc. (spadek o 2 pkt. proc.); ufało mu 22 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.). Obojętność wobec szefa Platformy wyraziło 20 proc.

Zobacz także

Na drugim miejscu pod względem nieufności znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński; nie ufa mu 45 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc.); ufa mu 42 proc. ankietowanych (wynik ten sam co w styczniu). Obojętność deklaruje 11 proc. badanych.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (333) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 1–8 lutego 2018 roku na liczącej 1057 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. 

RadioZET.pl/PAP/DG