Zamknij

Sondaż: poparcie dla PiS rośnie, w Sejmie tylko cztery partie

Redakcja
24.08.2018 16:40
Sondaż CBOS. Duża przewaga PiS nad PO, cztery partie w Sejmie
fot. Adam Wysocki/East News

Według najnowszego sondażu CBOS, przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą powiększa się. Na partię rządzącą zamierza oddać swój głos 41 proc. respondentów, a na główne ugrupowanie opozycyjne tylko 19 proc. Do Sejmu weszłyby również Kukiz'15 i PSL.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - Sojusz Lewicy Demokratycznej otrzymałoby 4 proc., Nowoczesna 3 proc. głosów, a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem po 2 proc.

Zobacz także

Poparcie dla PiS wzrosło o 4 punkty proc. w porównaniu z sondażem z przełomu czerwca i lipca. Notowania PO polepszyły się w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 3 punkty proc.

Sondaż CBOS, 16-23.08
fot. CBOS

Poparcie dla Kukiz'15 spadło o 1 punkt procentowe, SLD zmniejszyło się o 3 punkty procentowe, notowania Nowoczesnej spadły o 2 punkty procentowe, a PSL wzrosły o 2 punkty procentowe.

Zobacz także

Bez zmian w porównaniu do poprzedniego sondażu pozostały notowania Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego, a Partia Razem zyskała 2 punkty proc. poparcia.

Niezdecydowanych, któremu ugrupowaniu udzieliliby poparcie, było 13 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach (o 2 punkty procentowe mniej niż w poprzednim sondażu).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 16-23 sierpnia na liczącej 1115 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD

C