Zamknij

Nowy sondaż. PiS mocnym liderem, ale stracił poparcie

Redakcja
06.07.2018 17:46
Sondaż CBOS. PiS liderem, PO daleko w tyle
fot. Stefan Maszewski/REPORTER/East News

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na przełomie czerwca i lipca, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 40 proc. poparcie. W najnowszym sondażu CBOS opozycja jest daleko w tyle - głos na Platformę Obywatelską zadeklarowało 16 proc. ankietowanych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy opozycja wygra następne wybory?

Liczba głosów:

Kolejny sondaż potwierdza, że partia rządząca ma największe poparcie w połowie 2018 roku. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego w najnowszym sondażu CBOS otrzymałoby 40 proc. poparcie. Jednak w porównaniu z czerwcowym badaniem PiS straciło 3 punkty procentowe.

Sondaż CBOS 6.07

Na drugim miejscu znalazło się PO z 16 procentami głosów (w stosunku do poprzedniego sondażu partia straciła 1 proc.) Na dalszych miejscach uplasował się ruch Kukiz'15 - 8 proc. (bez zmian), Sojusz Lewicy Demokratycznej - 7 proc. (więcej o 3 punkty procentowe) i Nowoczesna - 5 proc. (bez zmian).

Zobacz także

Według wyników sondażu progu wyborczego nie przekroczyłby PSL - 3 proc. głosów (mniej o 1 pkt. procentowy), partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego - 2 proc. (bez zmian) oraz Partia Razem - 0 proc. (straciła 1 pkt. procentowy).

Udział w wyborach zadeklarowało 67 proc. ankietowanych. Ponadto 15 proc. badanych nie było w stanie wskazać która z partii zasługuje na ich głos.
Sondaż został przeprowadzony w dniach 28 czerwca - 5 lipca na 999-osobowej grupie dorosłych Polaków.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD