Zamknij

PiS z jednoprocentowym spadkiem, opozycja bez szans. Najnowszy sondaż

Redakcja
09.02.2018 17:31
PiS z jednoprocentowym spadkiem, opozycja bez szans. Najnowszy sondaż
fot. PAP

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lutym, na PiS zagłosowałoby 43 proc. deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 17 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Kukiz'15 (7 proc.) i Nowoczesna (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Na którą partię/ugrupowanie zagłosowałbyś/aś w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

W porównaniu z badaniem ze stycznia PiS stracił 1 punkt proc. poparcia. Platforma zyskała 2 punkty proc., Kukiz'15 również zyskał 2 pkt. proc.,Nowoczesna straciła 1 pkt proc.

W lutym pod progiem wyborczym, z poparciem po 4 proc. badanych, ulokowałyby się PSL i SLD. Obie partie zanotowały takie same wyniki, jak w styczniu. Do Sejmu nie dostałyby się również Partia Razem), która w porównaniu ze styczniowych badaniem straciła 2 pkt. proc. oraz partia Wolność (2 proc.), której notowania pozostały bez zmian.

sondaż

15 proc. ankietowanych, czyli tyle samo, co w styczniu, nie było zdecydowanych, na kogo oddać głos. Według sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku lutego, udział w nich wzięłoby 71 proc. dorosłych Polaków, tyle samo co przed miesiącem.

Zobacz także

14 proc. nie umiało określić, czy poszłoby do głosowania (spadek o 1 punkt proc.). 15 proc. (wzrost o 1 pkt. proc.) respondentów zadeklarowało z kolei, że na pewno nie wzięłoby w nim udziału.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo w dniach 1–8 lutego 2018 r. na liczącej 1057 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. 

RadioZET.pl/PAP/DG