Zamknij

Polacy o prezydencie. Według badań CBOS większość ocenia go dobrze

Redakcja
22.01.2019 11:17
Polacy o prezydencie. Według badań CBOS większość ocenia go dobrze
fot. Piotr Korczak/REPORTER/East News

59 procent ankietowanych przez CBOS pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. 34 procent ocenia ją negatywnie. 29 procent badanych dobrze mówi o pracy Sejmu, krytykuje ją 55 proc. respondentów. O Senacie pozytywnie wypowiada się 30 procent badanych, negatywnie – 47 procent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według styczniowego badania CBOS z uznaniem o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się obecnie 59 proc. badanych (od grudnia wzrost o 2 pkt proc.), 34 proc. ankietowanych jest z niej niezadowolona (wzrost o 2 pkt). Brak jednoznacznej opinii deklaruje 7 proc. ankietowanych.

Zobacz także

CBOS zauważa, że od ubiegłego miesiąca w takim samym stopniu przybyło ocen pozytywnych, jak i negatywnych Andrzeja Dudy, nie można zatem mówić ani o poprawie, ani o pogorszeniu notowań głowy państwa. Natomiast więcej osób niż wcześniej ma wyrobioną opinię o działalności prezydenta.

Pogorszenie notowań Sejmu

W styczniu zaobserwowano niewielkie pogorszenie notowań parlamentu. Pozytywnie o funkcjonowaniu Sejmu wypowiada się 29 proc. Polaków, (spadek o 2 pkt proc.), a negatywnie – 55 proc. (wzrost o 2 pkt). 16 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Zobacz także

Z kolei zadowolenie z pracy senatorów wyraża 30 proc. badanych (spadek o 2 pkt), natomiast źle ocenia ją 47 proc. (wzrost o 2 pkt). Niezdecydowani w tej kwestii to 23 proc.

Zobacz także

Badanie przeprowadzono w dniach 10–17 stycznia 2019 roku metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 986 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

RadioZET/PAP/CBOS/JZ