PiS się umacnia? Nowy sondaż CBOS ma dobre wiadomości dla rządu

Redakcja
20.05.2017 13:24
PiS się umacnia? Nowy sondaż CBOS ma dobre wiadomości dla rządu
fot. PAP

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dobrze ocenia 39 proc. pytanych - wynika z sondażu CBOS. To lepszy rezultat niż w poprzednim badaniu. Polacy są też zadowoleni z tego, że to właśnie Beata Szydło stoi na czele gabinetu.

47 proc. respondentów jest zadowolony z faktu, że Radą Ministrów kieruje Beata Szydło, 38 proc. negatywnie ocenia jej pracę. 

Do wyników sondażu polska premier odniosła się na Twitterze. Nie kryła zadowolenia i napisała, że "ciężka praca przynosi efekty". 

Zagłosuj

Jak oceniasz rząd Beaty Szydło?

Liczba głosów:

CBOS zauważył korelację pomiędzy wiarą a oceną rządu PiS. Poparcie dla rządu spada wraz ze spadkiem deklarowanej częstości praktyk religijnych. Stosunek do władzy determinują też poglądy i sympatie polityczne respondentów. Rząd popiera 72 proc. osób utożsamiających się z prawicą (15 proc. sprzeciwu). Wśród osób deklarujących poglądy centrowe pozytywnie Radę Ministrów ocenia 25 proc. zwolenników (43 proc. przeciwników). Rząd popiera tylko 17 proc. osób identyfikujących się z lewicą (63 proc. jest mu przeciwna).

CBOS zauważa też, że poparcie dla Beaty Szydło jet największe od zaprzysiężenia i przeprowadzania pomiarów sympatii dla obecnej ekipy rządzącej. W porównaniu z kwietniem odsetek pozytywnych ocen wzrósł o 2 punkty procentowe, negatywnych spadł o 4 punkty.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach od 5 do 14 maja na liczącej 1034 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/CBOS/KM