Zamknij

Najnowszy sondaż. PiS liderem, w Sejmie pięć ugrupowań

Redakcja
02.11.2018 12:05
Sondaż Estymator: PiS liderem, w Sejmie pięć ugrupowań
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Według sondażu politycznego pracowni Estymator dla portali DoRzeczy.pl największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Do partii rządzącej Koalicja Obywatelska traci 12 punktów procentowych. W parlamencie znajdzie się miejsce jeszcze dla SLD, Kukiz'15 i PSL.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Badanie, które przeprowadzono pomiędzy pierwsza a drugą turą wyborów samorządowych, wskazało na mocne zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego. Oddanie swojego głosu na PiS zadeklarowało 42,4 proc. ankietowanych.

Zobacz także

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 30 proc. poparciem. Daleko w tyle za dwoma głównymi partiami zalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej (7,4 proc.), Kukiz'15 (7,3 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.).

Poza Sejmem w sondażu znalazła się partia Razem (2,4 proc.) i Wolność (1,9 proc.). Na inne ugrupowania w sumie wskazało 2,6 proc. respondentów.

Sondaż Estymator, 29-30.10.2018

Przy takich wynikach PiS może liczyć na utrzymanie samodzielnej większości z 236 mandatami w Sejmie. 

Badanie przeprowadziła w dniach 29-30 października 2018 roku pracownia Estymator na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1017 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Zobacz także

RadioZET.pl/DoRzeczy.pl/PTD