Sondaż IBRiS dla "Rz": PiS z miażdżącą przewagą nad resztą stawki

Redakcja
11.09.2017 10:15
Sondaż
fot. East News

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, PiS nie miałby żadnych problemów z utrzymaniem władzy - ich obecny wynik jest większy niż zsumowany rezultat trzech największych sił opozycyjnych.

Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej". Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w nim 37,7 proc., co oznacza wzrost o 4 pkt. procentowe względem poprzedniego badania.

To nie tylko imponujący wynik, ale świadectwo przygniatającej przewagi nad resztą stawki. Platforma Obywatelska legitymuje się wynikiem 19,9 proc., Nowoczesna 8,7 proc. (obie partie straciły w porównaniu z poprzednim miesiąca), a Kukiz'15 dokładnie 8 proc. Gdyby więc zsumować powyższe rezultaty, wychodzi na to, że PiS cieszy się wyższym poparciem niż trzy kolejne ugrupowania razem wzięte.

5,2 proc. ankietowanych opowiedział się za głosem na PSL. Warto także odnotować wzrost poparcia dla partii lewicowych. SLD może w tym momencie liczyć na 6 proc. głosów, natomiast na Razem zagłosowałoby 5 proc. respondentów.

sondaż
Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP