Sondaż zaufania: Powrót Donalda Tuska. Duda na czele

Redakcja
16.04.2019 09:27
46.7%
42.5%
39.9%
Andrzej Duda
Mateusz Morawiecki
Donald Tusk
Andrzej Duda
46.7%
Mateusz Morawiecki
42.5%
Donald Tusk
39.9%

Andrzej Duda pozostaje liderem zaufania – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Obecnemu prezydentowi ufa niemal co drugi Polak. Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Na podium po miesięcznej przerwie wrócił szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Onet, Andrzejowi Dudzie ufa 46,7 proc. ankietowanych, jednocześnie nie ufa 41,8 proc. Polaków, a 11,3 proc. ma wobec prezydenta neutralne odczucia. Prezydent jest liderem sondażu już drugi miesiąc z rzędu.

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 42,5 proc. Polaków. „Premier ma większy niż prezydent elektorat negatywny. Nie ufa mu bowiem 48 proc. Dla 8,1 proc. Mateusz Morawiecki jest neutralny” – napisano.

Dodano, że na podium wrócił Donald Tusk, wobec którego pozytywne odczucia ma 39,9 proc. Polaków. Onet przypomina, że w ubiegłym miesiącu Donald Tusk znajdował się poza podium. W kwietniu szef Rady Europejskiej znalazł się w pierwszej trójce. Tuskowi ufa 39,9 proc. badanych, a 46,6 proc. jest przeciwnego zdania. 13,2 proc. stwierdziło, że ma wobec niego obojętne odczucia.

Zobacz także

Na czwarte miejsce z trzeciego spadł Władysław Kosiniak-Kamysz. Liderowi PSL ufa 39,1 proc. badanych. Ma on jednocześnie niski elektorat negatywny – nie ufa mu 28,2 proc. badanych.

„Pod względem braku zaufania liderem jest Janusz Korwin-Mikke z wynikiem 75,1 proc. odpowiedzi negatywnych. Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 58 proc. Polacy nie ufają również Zbigniewowi Ziobrze – 56,6 proc. negatywnych odpowiedzi” – czytamy.

RadioZET.pl/Onet/PAP