Zamknij

Niemal połowa Polaków boi się, że Rosja może użyć broni atomowej

26.09.2022 06:51

46,9 procent Polaków obawia się, że Rosja może użyć broni atomowej w wojnie na Ukrainie - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. 

rakieta interkontynentalna "Sarmat"
fot. Cover Images/East News

Tych obaw nie podziela 29 procent ankietowanych, a 24,1 procent nie ma w tej sprawie zdania. Ta ostatnia grupa respondentów, pytana, czy obawia się takiego scenariusza, odpowiedziała: „trudno powiedzieć”.

Sondaż IBRiS dla Radia ZET. Polacy o zagrożeniu nuklearnym

IBRiS na zlecenie Radia ZET zapytał też Polaków o inne kwestie związane z zagrożeniem nuklearnym.

82,1 procent ankietowanych przyznało, że nie wie, gdzie w ich okolicy znajduje się najbliższy schron. 14,2 pytanych przez IBRiS zapewnia, że ma taką wiedzę. 3,7 procent respondentów nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

Nie najlepiej jest też z naszą wiedzą, jak zachować się w przypadku wystąpienia skażenia radioaktywnego. 53,7 procent ankietowanych w sondażu IBRiS przyznało, że nie wie, co robić w takiej sytuacji. Jak się zachować, wie jedynie 26,9 procent z nas. Respondentów, którzy wybrali odpowiedź „trudno powiedzieć”, było 19,4 procent.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 23.09 - 24.09 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

loader

RadioZET.pl/Radio ZET