Zamknij

Sondaż do europarlamentu. Przewaga PiS, ale opozycja goni

Redakcja
18.02.2019 07:35
Sondaż
fot. Tomasz Kudala/Reporter

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 36 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska–Koalicja Obywatelska – 28 proc. głosów – wynika z sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej”. Trzecie miejsce zajęłaby Wiosna Roberta Biedronia.

Zjednoczona Prawica wciąż utrzymuje sporą przewagę nad opozycją – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się dziś, partia rządząca i jej sojusznicy mogliby liczyć na 36 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) ma 28 proc., a Wiosna Roberta Biedronia 12 proc. SLD może liczyć na 6 proc., a PSL i Kukiz'15 dostałyby po 5 proc.

Według dziennika „PiS nie może jednak spać spokojnie”. „W sobotę wejście do budowanej przez KO Koalicji Europejskiej ogłosił SLD. W niedzielę decyzję o przyłączeniu się do tej inicjatywy ogłosili też Zieloni” – zauważył dziennik.

Zobacz także

Udział w wyborach zdecydowanie deklaruje 38 proc. badanych, raczej tak – 11 proc. Zdecydowanie w wyborach udziału nie weźmie 19 proc., raczej nie – 30 proc. Badanie CATI przeprowadzono 7-8 lutego 2019 r. na 1100-osobowej grupie respondentów. 

RadioZET.pl/PAP/MP