Zamknij

Nowy lider opozycji zrzucił z podium Szydło. Duda na czele sondażu

Redakcja
07.01.2019 08:05
Nowy lider opozycji zrzucił z podium Szydło. Duda na czele sondażu
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda kolejny raz został liderem rankingu zaufania. Na drugim miejscu ponownie uplasował się premier Mateusz Morawiecki. Zmiana nastąpiła na trzecim miejscu, które zajął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu Ibris dla Onetu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Onet, zaufanie do prezydenta Dudy w styczniowym sondażu zadeklarowało 41,4 proc., z czego zdecydowanie ufa mu 21,7 proc. 

Szefowi rządu ufa 40 proc. ankietowanych, w tym 22,4 proc. zdecydowanie.

Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 38 proc. zaufania "zrzucił z podium" wicepremier Beatę Szydło, która uzyskała 32,6 proc. Lider PSL w niedawnym sondażu ''Rzeczpospolitej'' został politykiem opozycji, który powinien po wyborach w 2019 roku być jej kandydatem na premiera.

Zobacz także

Piąte miejsce zajął były prezydent Słupska Robert Biedroń, któremu ufa 32,5 proc. badanych.

Szóstą lokatę zajął prezes PiS Jarosław Kaczyński, wobec którego zaufanie deklaruje 31,3 proc. badanych, a siódme - minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z 30,8 proc.

Jak wynika z sondażu, kolejne miejsca zajęli: przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (26,8 proc.), lider Kukiz'15 Paweł Kukiz (26,6 proc.), szef PO Grzegorz Schetyna (22 proc.), wicepremier, szef MNiSW Jarosław Gowin (19,2 proc.), lider SLD Włodzimierz Czarzasty (16 proc.) i Adrian Zandberg z Partii Razem (14 proc.).

Sondaż zaufania do polityków został przeprowadzony przez pracownię IBRiS dla portalu Onet.pl w okresie 3-4 stycznia br. na próbie 1100 dorosłych Polaków. Badanie zostało zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

RadioZET.pl/PAP/Onet/DG