Zamknij

Sondaż: tylko kilka procent dzieli Trzaskowskiego i Jakiego

Redakcja
20.08.2018 20:10
Sondaż: Jaki traci do Trzaskowskiego 4 proc. poparcia
fot. ArtMediaFactory/Shutterstock

Według najnowszego sondażu kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, wyprzedza swojego głównego rywala w rywalizacji o prezydenturę Warszawy - Patryka Jakiego ze Zjednoczonej Prawicy - tylko o 4 punkty procentowe. W bezpośrednim starciu obu polityków również prowadzi Trzaskowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Kto zostanie prezydentem Warszawy?

Liczba głosów:

W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown na zlecenie "Faktów" TVN widać niewielką różnicę między głównymi kandydatami na fotel prezydenta stolicy.

Trzaskowski może liczyć na 37 procent poparcia, a Jaki na 33 proc.

Zobacz także

Jeśli obaj przejdą do drugiej tury, to również - według wyników sondażu - lepszy okaże się Trzaskowski. Kandydat Platformy i Nowoczesnej może liczyć w bezpośrednim starciu na 56 proc. poparcia, a Jaki popierany przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie na 37 proc. głosów.

Sondaż Kantar, 17-20.08.2018

Pozostali kandydaci w walce o fotel prezydenta stolicy są daleko w tyle za dwójką liderów sondaży. Na trzecim miejscu znalazł się popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej Andrzej Rozenek z 4 proc. poparciem.

Tuż za nim znalazł się Janusz Korwin-Mikke z partii Wolność, Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa) i Jacek Wojciechowicz (niezależny) - wszyscy zebrali po 3 proc. ankietowanych.

Zobacz także

Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej może liczyć na 2 proc. poparcia, Rafał Guział (niezależny) i Jakub Stefaniak (Polskie Stronnictwo Ludowe) po 1 proc. Żaden z ankietowanych nie zdecydował się poprzeć Sławomira Antonika - kandydata stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy oraz Justyny Glusman z Ruchów Miejskich dla Warszawy.

Aż 73 proc. ankietowanych zadeklarowało, że na pewno zagłosowałoby w wyborach, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę.

Sondaż zrealizowany został telefonicznie przez Kantar Millward Brown w dniach 17-20 sierpnia 2018 roku na reprezentatywnej próbie mieszkańców Warszawy w wieku 18 lat i więcej. Wielkość próby wyniosła 1004.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, a druga 4 listopada.

RadioZET.pl/TVN24/PTD