Nowy sondaż. PiS i KO tracą. Wiosna Biedronia z dwucyfrowym wynikiem

Redakcja
05.02.2019 19:42
Nowy sondaż. PiS i KO tracą. Wiosna Biedronia z dwucyfrowym wynikiem
fot. J.Dominski/Reporter

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24, 29 proc. badanych chce zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 20 proc. Na trzecim z poparciem 14 proc. debiutująca partia Wiosna Roberta Biedronia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na pierwszym miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość/Zjednoczona Prawica z poparciem 29 proc. W porównaniu do poprzedniego sondażu pracowni z 20 listopada 2018 roku to spadek o 4 punkty procentowe. 

Zobacz także

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska ( Platforma Obywatelska + Nowoczesna ) z wynikiem 20 proc. To spadek aż o 9 proc. w porównania do sondażu z listopada. 

Na podium awansowała nowa partia Wiosna Roberta Biedronia. Ugrupowanie cieszy się obecnie poparciem 14 proc. badanych. Pracownia pytała o poparcie dla Wiosny także w styczniu, kiedy jeszcze nieznana była nazwa partii. Wówczas poparcie dla niej deklarowało 8 proc. badanych. 

Siedem ugrupowań w Sejmie

Na pozostałych miejscach znalazły się: Kukiz'15 z wynikiem 7 procent (bez zmian w porównaniu do badania z listopada i Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 6 procent (1 pp. mniej). Partię Wolność (dawniej Korwin) i Polskiej Stronnictwo Ludowe wskazało 5 procent badanych, co oznacza, że ugrupowania przekroczyłby przewidziany w ordynacji 5-procentowy próg wyborczy.

Zobacz także

Pozostałe ugrupowania - Partia Razem, Ruch Narodowy i Teraz! (partia Ryszarda Petru) - znalazłyby się poza Sejmem.

RadioZET.pl/TVN24/BM