Niemal połowa Polaków niezadowolona z działań rządu. NAJNOWSZY SONDAŻ

Redakcja
19.02.2019 12:26
Niemal połowa Polaków niezadowolona z działań rządu. NAJNOWSZY SONDAŻ
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

W lutym tylko 37 proc. badanych pozytywnie oceniło działania rządu. 49 proc. respondentów jest niezadowolonych z jego pracy - wynika z sondażu Kantar Public.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z przeprowadzonego w pierwszej połowie lutego sondażu wynika, że z pracy rządu zdecydowanie zadowolonych jest 5 proc. badanych, a 32 proc. uważa, że obecna ekipa rządząca wypełnia swoje obowiązki raczej dobrze.

Zdecydowanie negatywnie pracę rządu ocenia 15 proc. ankietowanych a 34 proc. - raczej źle. 14 proc. nie na ten temat ma zdania.

Zagłosuj

Jak oceniasz działania rządu?

Liczba głosów:

Jak Polacy oceniają Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego?

Jeśli chodzi o pracę prezydenta Andrzeja Dudy, w lutym Polacy w niemal równym stopniu wystawiają mu oceny pozytywne - 44 proc., co negatywne 43 proc.

Zobacz także

Zdecydowanie zadowolonych z tego jak Andrzej Duda wypełnia obowiązki prezydenta jest 10 proc. respondentów. 34 proc. ocenia, że Andrzej Duda pełni je raczej dobrze. Zdecydowanie negatywnie ocenia pracę prezydenta 17 proc. ankietowanych a 26 proc. ocenią ją raczej źle. Osób niezdecydowanych, co do oceny pracy Andrzeja Dudy, jest 13 proc.

Z kolei premiera Mateusza Morawieckiego dobrze ocenia 39 proc., a źle 46 proc. respondentów. Zdecydowanie dobrze postrzega go 8 proc. respondentów, raczej dobrze - 31 proc. Zdecydowanie niezadowolonych z tego, jak wypełnia on obowiązki szefa rządu jest 16 proc. a 30 proc. ocenia, że Morawiecki jako premier sprawdza się raczej źle. 15 proc. badanych nie potrafi jednoznacznie ocenić jego pracy.

Zobacz także

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 8 - 13 lutego 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1015 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

RadioZET.pl/PAP/MK