Zamknij

Sondaż: kto był najlepszym prezydentem w historii III RP?

Redakcja
03.05.2018 16:00
Sondaż: kto był najlepszym prezydentem w historii III RP?
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter/East News

Kto był najlepszym prezydentem w historii III RP? W sondażu przeprowadzonym dla rp.pl zwycięzca tego głosowania otrzymał niemal 40 proc. głosów. 

Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski, a może Duda? Który z polityków był najlepszym prezydentem w historii III RP? Portal rp.pl zlecił sondaż, w którym Polacy wybrali osobę, która ich zdaniem w najlepszy sposób piastowała urząd prezydenta Polski. Ankietowani byli dość zgodni. Zwycięzca otrzymał niemal 40 proc. głosów. 

Zagłosuj

Kto był najlepszym prezydentem w historii III RP?

Liczba głosów:

Z badania SW Research przeprowadzonego dla rp.pl wynika, że według ankietowanych, najlepszym prezydentem III RP był Aleksander Kwaśniewski. Polityk wywodzący się z Sojuszu lewicy Demokratycznej otrzymał 36,2 proc. głosów poparcia. Kwaśniewski był prezydentem w latach 1995-2005. 

prezydent IIIrp
fot.

Drugi najlepszy wynik otrzymała odpowiedź: Nie wiem/Trudno powiedzieć. Ten wariant wybrało 25,6 proc. ankietowanych. Kolejne miejsce zajął obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda z wynikiem 11,9 proc. głosów. Dalej uplasował się ś.p. Lech Kaczyński - 11,7 proc. głosów. 

Dalej kolejno uplasowali się Lech Wałęsa, który uzyskał 7,8 proc. głosów, Bronisława Komorowskiego - 4,8 proc. głosów ankietowanych. Ostatni na liście jest ś.p. Wojciech Jaruzelski, którego wskazało 1,9 proc. respondentów.

RadioZET.pl/rp.pl, Gazeta.pl/KM