Sondaż: Rekordowe poparcie PiS. Pięć partii w Sejmie

Redakcja
14.01.2018 17:45
Sondaż: Rekordowe poparcie PiS. Pięć partii w Sejmie
fot. PAP

Prawo i Sprawiedliwość z rekordowym poparciem. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 43 procent głosów - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press. To najwyższe poparcie dla PiS w sondażach IPSOS od wyborów w 2015 roku. 

Zagłosuj

Na jaką partię zagłosowałbyś/aś w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

Drugie miejsce zajęła największa partia opozycyjna w Polsce, czyli Platforma Obywatelska - 19 proc proc. Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 (10 proc.).

Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie: Nowoczesna (6 proc.) i SLD (5 proc.). 5 procentowego progu wyborczego nie uzyskały: PSL - 3 proc., partia Wolność - 3 proc. oraz partia Razem - 2 proc.

foto1

Z sondażu wynika, że na PiS głosowałaby dziś połowa Polaków w wieku 50 plus, 54 proc. mieszkańców wsi i aż 57 proc. osób z wykształceniem zawodowym. Poparcie dla partii Kaczyńskiego rozlewa się też poza „elektorat ludowy” - na PiS chce głosować jedna trzecia wyborców z wyższym wykształceniem. 

Zobacz także

Sondaż IPSOS dla OKO.press przeprowadzono w dniach 12-14 stycznia 2018 metodą CATI (telefonicznie) na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1017 osób.

RadioZET.pl/OKO.press/DG