Nowy sondaż: PiS minimalnie wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego

Redakcja
11.05.2018 10:41
Nowy sondaż: PiS minimalnie wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego
fot. East News

PiS wygrywa, ale przewaga maleje – wynika z najnowszego sondażu IBRIS przeprowadzonego dla dziennika „Fakt”. Gdyby wybory przeprowadzono w najbliższą niedzielę, PiS mógłby liczyć na 36,9 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) zdobyłaby 33,4 proc. głosów. 

Zagłosuj

Na które ugrupowanie zagłosujesz?

Liczba głosów:

Gdyby wybory przeprowadzono w najbliższą niedzielę, PiS mógłby liczyć na 36,9 proc. poparcia. To o 2 punkty procentowe więcej niż w badaniu z kwietnia. Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) zdobyłaby 33,4 proc. głosów. To z kolei wzrost o 3,8 punktu procentowego.

Zobacz także

Na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 10 procent, na kolejnych PSL (5,7 proc. głosów) i Kukiz'15 (5,5 proc.). Ruch Pawła Kukiza zanotował mocny spadek. W porównaniu z kwietniowym sondażem ruch zyskał teraz o 5,5 punktów procentowych mniej.

Nowy sondaż: PiS przegrywa wybory europejskie 

Respondentów zapytano też o preferencje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Gdyby odbyły się teraz, partyjna szachownica mocno by się przetasowała.

Zobacz także

Na pierwszym miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 38,8 proc.  Prawo i Sprawiedliwość z 38,4-proc. poparciem musiałoby się zadowolić drugim miejscem. Trzecie miejsce przypadłoby SLD. Sojusz mógłby liczyć na 7,4 proc. głosów. Kukiz'15 otrzymałby 5,1 proc. poparcia, a PSL – 4,3 proc. głosów.

RadioZET.pl/Fakt/KM