Zamknij

Najnowszy sondaż partyjny: Fatalny wynik Nowoczesnej. Radość w obozie rządzącym?

Redakcja
20.04.2017 16:45
Najnowszy sondaż partyjny: Fatalny wynik Nowoczesnej. Radość w obozie rządzącym?
fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia PiS mógłby liczyć na 38-procentowe poparcie, PO zdobyłaby 19 procent głosów, a Kukiz'15 uzyskałby 11 procent. Na Nowoczesną chciało głosować 5 procent ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public.

Z badania zrealizowanego przez Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) wynika, że łącznie 69 procent badanych wyraziło gotowość wzięcia udziału w wyborach: 29 procent - zdecydowanie, a 40 procent raczej poszłoby do urn.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych, 38 procent oddałoby głos na PiS. Na drugim miejscu znalazła się PO z 19-procentowym poparciem, a na trzecim miejscu uplasował się Kukiz'15 z 11 procentami. Według sondażu próg wyborczy osiągnęłaby jeszcze Nowoczesna - na tę partię chciało głosować 5 procent ankietowanych.

Zobacz także

Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD (4 proc. poparcia), PSL (3 proc.), Partia Razem (2 proc.), partia Wolność (dawniej partia KORWiN - 1 proc.) i Twój Ruch (1 proc.)

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 procent badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

RadioZET.pl/PAP/DG