Zamknij

Nowy sondaż. Jaki depcze po piętach Trzaskowskiemu

Redakcja
07.07.2018 19:03
Sondaż Pollster. Trzaskowski ma 7 procent poparcia nad Jakim
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News, Andrzej Zbraniecki/East News

Według sondażu Pollster wykonanego na zlecenie "Wiadomości" TVP1 faworytem w wyborach na prezydenta Warszawy pozostaje kandydat opozycji Rafał Trzaskowski. Tuż za nim znalazł się kandydat Obozu Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, który traci do posła PO 7 punktów procentowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Kto zostanie nowym prezydentem Warszawy?

Liczba głosów:

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Wiadomości TVP" na kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Rafała Trzaskowskiego swój głos chce oddać głos 32 proc. mieszkańców stolicy.

Zobacz także

Jego najpoważniejszy rywal kandydata Obozu Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) Patryka Jakiego 25 proc. warszawiaków.

Sondaż Pollster 4-5.07.2018

Ze znacznie mniejszym poparciem na dalszych miejscach uplasowali się pozostali kandydaci. Jan Śpiewak popierany przez Partię Razem, Wolnego Miasta Warszawa, Inicjatywy Polska i Zielonych chce zagłosować 7 proc. wyborców.

Zobacz także

Andrzej Celiński popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej może liczyć na na 6 proc. poparcia. Pozostali kandydaci - Jakub Stefaniak (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Jacek Wojciechowicz (niezrzeszony) - mogą liczyć na 1 proc. poparcia.

23 proc. badanych jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos, natomiast 5 proc. ankietowanych chce oddać głos na innego, niż wymienieni wyżej kandydaci.

Zobacz także

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-5 lipca przez Instytut Badań Pollster dla "Wiadomości TVP 1" na reprezentatywnej grupie 523 dorosłych mieszkańcach Warszawy.

RadioZET.pl/PAP/PTD