Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jolanta Kwaśniewska na prezydentkę. Była Pierwsza Dama nokautuje konkurencję

28.12.2018 10:02
xxx wiadomosci

Andrzej Duda i Donald Tusk – to ci politycy mają stoczyć bój w wyborach prezydenckich w 2020 roku. A co, gdyby głową państwa miała zostać kobieta? W sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” to Jolanta Kwaśniewska ma największe szanse na wygraną, jeśli Polacy mieliby głosować na kobietę. 

Jolanta Kwaśniewska na prezydentkę. Była Pierwsza Dama nokautuje konkurencję fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Kto był najlepszą Pierwszą Damą w III RP?

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w grudniu i na urząd głowy państwa kandydowałyby same kobiety, największe poparcie uzyskałaby Jolanta Kwaśniewska. Na byłą Pierwszą Damę zagłosowałoby 28 procent Polaków. 

– Kwaśniewscy byli postrzegani jako para prezydencka, która tworzyła namiastkę rodziny królewskiej. I ten sentyment za monarchią jest wśród części Polaków – powiedział na łamach „SE” prof. Antoni Dudek, politolog.

Drugie miejsce w zestawieniu z 10-procentowym poparciem zajęła wicepremier Beata Szydło. Obecna Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, mogłaby liczyć na 8 proc. głosów. 

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” został przeprowadzony w dniach 13-14 grudnia na próbie 1097 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/Super Express/DG 

Oceń