Zamknij

Jolanta Kwaśniewska na prezydentkę. Była Pierwsza Dama nokautuje konkurencję

Redakcja
28.12.2018 10:02
Jolanta Kwaśniewska na prezydentkę. Była Pierwsza Dama nokautuje konkurencję
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Andrzej Duda i Donald Tusk – to ci politycy mają stoczyć bój w wyborach prezydenckich w 2020 roku. A co, gdyby głową państwa miała zostać kobieta? W sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” to Jolanta Kwaśniewska ma największe szanse na wygraną, jeśli Polacy mieliby głosować na kobietę. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Kto był najlepszą Pierwszą Damą w III RP?

Liczba głosów:

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w grudniu i na urząd głowy państwa kandydowałyby same kobiety, największe poparcie uzyskałaby Jolanta Kwaśniewska. Na byłą Pierwszą Damę zagłosowałoby 28 procent Polaków. 

– Kwaśniewscy byli postrzegani jako para prezydencka, która tworzyła namiastkę rodziny królewskiej. I ten sentyment za monarchią jest wśród części Polaków – powiedział na łamach „SE” prof. Antoni Dudek, politolog.

Drugie miejsce w zestawieniu z 10-procentowym poparciem zajęła wicepremier Beata Szydło. Obecna Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, mogłaby liczyć na 8 proc. głosów. 

Zobacz także

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” został przeprowadzony w dniach 13-14 grudnia na próbie 1097 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/Super Express/DG