Zamknij

Wyborcy PiS krytycznie o… „Wiadomościach” TVP? Nowy sondaż może zaskoczyć Kurskiego

Redakcja
07.02.2019 12:33
kurski tvp
fot. East News

Połowa respondentów uznała „Wiadomości” w TVP za nierzetelne. Wśród nich są również wyborcy PiS – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Ale pod lupę wzięto też inne serwisy informacyjne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sondażu przeprowadzonym przez pracownię IBRiS poproszono respondentów o ocenę rzetelności głównych programów informacyjnych w TVP, TVN i w Polsacie.

„TVP Kurskiego ma kłopot z rzetelnością” – pisze w czwartek „Rzeczpospolita”, choć sam Jacek Kurski uważa Telewizję Polską za „ostoję prawdy, wolności, pluralizmu medialnego w Polsce”. Jednak z sondażu wynika, że nie wszyscy się z nim zgadzają.

Według 50 proc. ankietowanych „Wiadomości” Telewizji Polskiej są nierzetelne. Inne zdanie ma 29 proc. respondentów. Z kolei kanał informacyjny TVP Info został uznany za nierzetelny przez 43 proc. badanych. Prezentowane tam informacje pozytywnie ocenia prawie 30 proc.

Co ciekawe, co do rzetelności TVP mają zastrzeżenia nawet niektórzy wyborcy PiS. Spośród nich „Wiadomości” źle ocenia 15 proc. i TVP Info (8 proc.).

Zagłosuj

Czy uważasz, że "Wiadomości" TVP są rzetelne?

Liczba głosów:

„Wiadomości” TVP kontra „Fakty” i „Wydarzenia”

Lepiej postrzegane są „Fakty” TVN i „Wydarzenia” Polsatu. Rzetelność „Faktów” TVN ocenia pozytywnie ponad 56 proc. badanych, a negatywnie 22,5 proc. W przypadku kanału informacyjnego TVN24 – podobnie. Ponad 54 proc. uważa, że prezentowane informacje są rzetelne. Inne zdanie ma 18 proc. badanych.

Jeszcze lepiej w sondażu wypadają „Wydarzenia” w Polsacie. Dobrze ocenia je prawie 60 proc., źle – 11,4 proc. respondentów. Z kolei kanał Polsat News jest uważany za rzetelny przez ponad 45 proc. badanych, a za nierzetelny przez 12 proc.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1000 respondentów w dniach 25-26 stycznia – jeszcze przed odejściem z „Wiadomości” TVP Krzysztofa Ziemca.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/MK