Zamknij

PiS umacnia się na szczycie, PO w tyle i...Korwin w Sejmie. Nowy sondaż

Redakcja
18.09.2018 10:22
Sejm
fot. Wikimedia.Commons

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby je ze sporą przewagą nad resztą stawki. Na Wiejskiej znalazłoby się też miejsce dla czterech innych ugrupowań, w tym dla - co zaskakujące - partii "Wolność" Janusza Korwin-Mikkego.

Badanie przeprowadziła na zlecenie TVN i TVN24 pracownia Kantar Millward Brown. Zrealizowano je w dniach 14-17 września na reprezentatywnej rupie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych.

PiS zdecydowanie wygrywa, w Sejmie miejsce dla Korwina

Według sondażu największe szansę na wyborczą wiktorię ma PiS (a właściwie koalicja Zjednoczonej Prawicy) z wynikiem 38 proc. Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, która uzyskała poparcie rzędu 21 proc. Co ciekawe, najniższy stopień podium okupuje Nowoczesna, która w większości ostatnich badań nie przekracza nawet progu wyborczego. Tutaj zyskuje aprobatę 7 proc. ankietowanych.

04CB5677-670A-4D2F-B518-3DBBD299471E

Dziwić nie może solidna pozycja SLD. Tym razem partia Włodzimierza Czarzastego cieszyć się może z poparcia ledwie 5 proc. respondentów, ale próżno w ostatnim czasie szukać badań, w których nie przekraczaliby tej granicy. Za to szokiem może być fakt, iż według sondażu KMB SA, do parlamentu "załapałby" się także Janusz Korwin-Mikke. Jego ugrupowanie "Wolność" uzyskało bowiem 5 proc. wynik.

"Pod kreską" znalazły się zaś takie podmioty polityczne, jak: PSL, Razem, Kukiz'15 (4 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc).

RadioZET.pl/tvn24.pl/MP