Zamknij

Najnowszy sondaż: Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy

Redakcja
27.01.2019 11:35
andrzej duda sondaż
fot. PAP/Tomasz Gzell

43 proc. Polaków źle ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. Innego zdania jest 37 proc. ankietowanych - wynika z sondażu SW Research dla portalu rp.pl.

Jak Polacy oceniają prezydenturę Andrzeja Dudy? Największa grupa respondentów (43 proc.) ocenia ją źle. Przeciwną opinię ma 37 proc. Polaków. Co piąty respondent nie ma zdania w tej kwestii.

„Częściej złą ocenę prezydentury Andrzeja Dudy wystawiają mężczyźni (45 proc.), osoby powyżej 50 lat (53 proc.) oraz ankietowani o wykształceniu wyższym (46 proc.). Tego zdania są też częściej badani o dochodzie netto powyżej 5000 zł (52 proc.) oraz respondenci z miast powyżej 500 tys. mieszkańców (56 proc.)” - mówi Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Zobacz także

Andrzej Duda traci uznanie?

Jak zaznacza w rozmowie z rp.pl prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, prezydent traci poparcie u niemal dwóch trzecich respondentów. „Prezydent traci atuty, o których istnienie w pewnym momencie podejrzewali go nie tylko jego bezpośredni zwolennicy, związani z obozem rządzącej prawicy, ale i kręgi niezdecydowanych obserwatorów" - mówi Konarski. Chodzi tu między innymi o niespełnienie obietnicy, że zamierza być prezydentem wszystkich Polaków. Zdaniem Konarskiego Andrzej Duda nie jest też uważany za polityka samodzielnego.

Zobacz także

"I wreszcie, w dostrzegalnym stopniu na niewysokiej ocenie jego prezydentury zaważyły wpadki wizerunkowe, zauważalne podczas oficjalnej wizyty w USA czy lapsusy słowne dyskredytujące chociażby rangę Unii Europejskiej" – dodaje profesor. 

Sondaż SW Research na zlecenie serwisurp.pl został przeprowadzony w dniach 22-23 stycznia 2019 r. na reprezentatywnej grupie 800 Polaków.

Zagłosuj

Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/rp.pl/MK