Zamknij

Sondaż partyjny. PiS wciąż na czele. Zaskakujący wynik ruchu Biedronia

Redakcja
17.01.2019 10:07
Sondaż partyjny. PiS wciąż na czele. Zaskakujący wynik ruchu Biedronia
fot. S.Maszewski/Reporter

Na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 30 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla „Gazety Wyborczej”. W porównaniu z innymi badaniami to wyraźny spadek o kilka procent. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sondaż przeprowadzono w dniach 15-16 stycznia przez pracownię Kantar Millward Brown dla „Gazety Wyborczej”. To pierwsze badanie opublikowane po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 

Wynika z niego, że na pierwszym miejscu dalej utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 30 proc. ankietowanych. To kilkuprocentowy spadek w porównaniu do poprzednich badań. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (PO+Nowoczesna) z wynikiem 25 proc.

Zobacz także

Na trzecim miejscu znalazło się niezarejestrowane jeszcze ugrupowanie Roberta Biedronia (konwencja założycielska odbędzie się 3 lutego w Warszawie). Na nowy ruch chce zagłosować 8 proc. ankietowanych.

Do Sejmu weszłyby także: PSL oraz Kukiz’15 z 5-procentowym poparciem. Progu wyborczego nie przekroczyłyby z kolei SLD – 3 proc., Razem – 2 proc. oraz partia Teraz! Ryszarda Petru – 0 proc.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/GazetaWyborcza/BM