Zamknij

Sondaż prezydencki: Duda wygrywa z Donaldem Tuskiem

Redakcja
16.07.2018 07:53
Duda, Tusk
fot. Mateusz Jagielski/East News

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w połowie lipca, w pierwszej turze zwyciężyłby Andrzej Duda – wynika z sondażu Pollster dla „Super Expressu”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Na kogo zagłosowałbyś/aś w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Z sondażu Pollster dla „Super Expressu” wynika, że 31 procent Polaków chce w wyborach prezydenckich głosować na obecną głowę państwa. Andrzej Duda w lipcowym badaniu wyraźnie wygrywa z szefem Rady Europejskiej. Donald Tusk zdobył 21 procent poparcia. 

Trzecie miejsce w sondażu Pollster przypadło Robertowi Biedroniowi. Prezydent Słupska zdobyłby 17 procent głosów.

Zobacz także

Sondaż potwierdza, że Andrzej Duda jest faworytem w pierwszej turze. Najciekawsze jest to, na ile w przypadku drugiej tury można by sumować elektorat Tuska i Biedronia – tłumaczy prof. dr hab. Rafał Chwedoruk.

Sondaż dla „SE” przeprowadzono w dniach 11–12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich? 

Gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich, to nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku – zadeklarował w piątek w TVN24 szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Słowa Donalda Tuska dot. rzucenia wyzwania prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich to sygnał, że nie będzie on startował w tych wyborach; Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą, który ma być kandydatem na prezydenta w 2020 r. – odpowiedziała na słowa szefa RE rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

RadioZET.pl/Super Express/DG