Zamknij

Sondaż dla „Rz”: Polacy nie chcą degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka

Redakcja
28.03.2018 08:42
Wojciech Jaruzelski
fot. Wikimedia Commons

Polacy przeciwni ustawie degradacyjnej — wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla „Rzeczpospolitej”. Pond połowa respondentów jest przeciwna degradacji Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. 

Z sondażu o ustawie degradacyjnej wynika, że większość respondentów ocenia ją negatywnie. 37,4 proc. Polaków jest zdecydowanie przeciwko podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustawy degradacyjnej. 18 proc. uważa, że raczej nie powinno się tego robić. Ustawę popiera 13,2 proc badanych, a „raczej tak” dla nowych regulacji mówi 18 proc. 

Ustawa degradacyjna — sondaż

ibris ustawa degradacyjna

Podobnie procenty rozkładają się przy pytaniu o konkretnych dygnitarzy z czasów Polski Ludowej. 30,7 proc. ankietowanych opowiada się zdecydowanie przeciwko odebraniu stopni wojskowych osobom odpowiedzialnym za wprowadzenie stanu wojennego — w tym generałom Jaruzelskiemu i Kiszczakowi. „Raczej nie” odpowiedziało 25,1 proc. osób. Z kolei zdecydowane poparcie dla tych regulacji wyraziło 16,2 proc. ankietowanych. „Raczej tak” odpowiedziało 12,8 proc. osób. Nie ma zdania w tej sprawie 15,2 proc. 

Prezydent Andrzej Duda ma podpisać ustawę degradacyjną jeszcze w tym tygodniu. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita, Onet/KM