Sondaż dla TVN24: PiS rośnie w siłę i prowadzi, PO traci. W Sejmie jeszcze trzy partie

Redakcja
06.06.2017 06:59
Sejm
fot. Wikimedia.Commons

PiS - 32 proc., PO - 27 proc., Kukiz'15 - 9 proc. - tak wynika z najnowszego sondażu dla TVN i TVN24. Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłyby jeszcze tylko Nowoczesne oraz SLD.

Badanie zostało przeprowadzone na początku miesiąca przez pracownię Kantar Millward Brown SA dla TVN i TVN24 na reprezentatywnej grupie 1009 Polaków.

Z sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałaby je partia rządząca. Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby bowiem 32 proc. głosów, co stanowi wzrost o 3 pkt procentowe. Za plecami Jarosława Kaczyńskiego i spółki znalazłaby się Platforma Obywatelska z 27 proc. poparcia. W tym jednak przypadku zanotowano spadek o 4 pkt. procentowe.

Na najniższym stopniu podium znalazłby się Kukiz'15, na którego zagłosować zamierza 9 proc. ankietowanych. W parlamencie znalazłoby się miejsce dla jeszcze dwóch ugrupowań: Nowoczesnej - 8 proc. (wzrost o 3 pkt) i nieobecnego tam w tej kadencji SLD (6 proc., bez zmian w związku z poprzednim sondażem).

Do Sejmu nie weszłoby natomiast PSL, które uzyskałoby poparcie zaledwie 4 proc. respondentów (choć oznacza to wzrost o 1 pkt). Pozostałe partie, m.in. Razem oraz KORWiN, oscylowałyby w granicach 2-3 proc. Kantar MB szacuje również, że frekwencja wyborcza wyniosłaby w tym momencie 51 proc.

RadioZET.pl/TVN24/MP