Zamknij

Macierewicz powinien wrócić do rządu? Polacy zabrali głos

Redakcja
14.08.2018 09:31
Macierewicz powinien wrócić do rządu? Polacy zabrali głos
fot. Agnieszka Śnieżko/EastNews

70 proc. ankietowanych nie chce powrotu Antoniego Macierewicza do rządu – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”. Przeciwny pogląd ma zaledwie 9 proc. badanych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, jakoby Jarosław Kaczyński chciał powrotu Antoniego Macierewicza do ław rządowych. Z resortem obrony na jesieni miałby pożegnać się Mariusz Błaszczak, szykowany do objęcia fotelu marszałka Sejmu po Marku Kuchcińskim. Pojawiły się głosy, że na stanowisko szefa MON mógłby wrócić właśnie Macierewicz. Według „Wprost” Jarosław Kaczyński miał mu już zlecić ocenę stanu polskiej armii i sytuację w resorcie obrony.

Zobacz także

Falę domysłów wzmógł udział Jarosława Kaczyńskiego w uroczystości 70. urodzin Antoniego Macierewicza zorganizowanych przez „Gazetę Polską”. Według „Wprost” Macierewicz jest bardziej zainteresowany powrotem do rządu niż kandydowaniem do Parlamentu Europejskiego.

W dniach 9-10 sierpnia na zlecenie „Super Expressu” Instytut Badań Pollster zapytał Polaków o ich stosunek do pomysłu powrotu Antoniego Macierewicza do rządu. Wyniki okazały się miażdżące. Aż 70 proc. badanych nie chce powrotu Macierewicza, a tylko 9 proc. chętnie ponownie widziałoby go w ławach rządowych. 21 proc. ankietowanych nie ma w tej sprawie zdania.  

RadioZet.pl/SuperExpress/bm