Zamknij

Sondaż. Dobre wiadomości dla Jacka Majchrowskiego

Redakcja
05.09.2018 11:08
Sondaż. Dobre wiadomości dla Jacka Majchrowskiego

Koalicja Jacka Majchrowskiego z PO, Nowoczesną, SLD i PSL w wyborach do Rady Miasta Krakowa może liczyć na 46 proc. głosów – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu i „Faktu”. W 43-osobowej radzie „szeroka koalicja” mogłaby liczyć na ok. 24-26 mandatów, co dałoby jej większość.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W skład koalicji, której liderem jest Jacek Majchrowski, wchodzi Platforma Obywatelska, Nowoczesna, SLD, PSL oraz klub prezydenta Jacka Majchrowskiego „Przyjazny Kraków”. 

Zobacz także

Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34,4 proc. głosów. Na miejscu trzecim z wynikiem 3,8 proc. uplasował się „Kraków dla mieszkańców”, którego liderem jest były poseł PO i Ruchu Palikota Łukasz Gibała. Wynik ten nie gwarantuje jednak mandatów w radzie.

Na dalszych pozycjach znalazły się: Partia Razem – 1,8 proc., Kukiz’15 – 1,8 proc., partia Wolność – 1,8 proc. oraz Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego – 0,4 proc.

6,5 proc. mieszkańców Krakowa nie wie, na kogo odda głos. 4,5 proc. zadeklarowało, że nie weźmie udziału w wyborach.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 27-28 sierpnia bieżącego roku. Badanie zrealizowane zostało metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 dorosłych krakowian.

RadioZET.pl/Onet.pl/BM