Zamknij

Sondaż: Polacy boją się rządów opozycji. Mówią o utracie 500 plus i wieku emerytalnym

Redakcja
09.01.2019 11:13
Sondaż: Polacy boją się rządów opozycji. Mówią o utracie 500 plus i wieku emerytalnym
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wyborcy boją się pogorszenia poziomu życia po zwycięstwie opozycji - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla ''Rzeczpospolitej''. Chodzi przede wszystkim o utratę pieniędzy z programu ''Rodzina 500 plus''. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy program ''Rodzina 500 plus'' powinien być utrzymany po wyborach w 2019 roku?

Liczba głosów:

''Rodzina 500 plus'' to sztandarowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości, który był hucznie zapowiadany w trakcie kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku. 

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla ''Rzeczpospolitej'', część Polaków obawia się przegranej partii Jarosława Kaczyńskiego w tegorocznych wyborach. Ankietowani twierdzą, że opozycja może zlikwidować rządowe świadczenia rodzinne. 

Wiek emerytalny, 500 plus 

30,7 procent ankietowanych jest zdania, że ''kiedy władzę przejmie opozycja zostanie podwyższony wiek emerytalny". 25,5 proc. odpowiedziało "raczej się zgadzam". 

Jeszcze większy niepokój wśród Polaków budzi utrata świadczenia 500 plus. 56,2 procent badanych obawia się, że ''kiedy władzę przejmie opozycja, zostanie zniesione świadczenie 500 plus''. Z tak postawioną tezą nie zgadza się 25,5 proc. ankietowanych. 

Zobacz także

Z kolei 63,4 proc. badanych uważa, że po wygranej wyborów parlamentarnych opozycja podniesie ceny energii. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG