Czy Polacy chcą zmieniać czas na zimowy? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń

13.10.2017 09:47

Rok 2017 może być ostatnim, w którym będziemy zmieniać czas letni na zimowy. Projekt PSL o rezygnacji z czasu zimowego został jednogłośnie poparty przez wszystkie ugrupowania w sejmowej komisji. Temu pomysłowi przychylna jest większość Polaków - wynika z sondażu dla se.pl i telewizji Nowa TV. 

Czy Polacy chcą zmieniać czas na zimowy? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń fot. Pixabay

Rzecznik PSL w aplikacji Mam Zdanie ogłasza przełomową zmianę. Wszystkie partie za rezygnacją ze zmiany czasu. Co o tym sądzisz? Czekamy na TWOJĄ opinię!

- Pomysł autorstwa PSL-u, żeby "zatrzymać" czas letni, został jednogłośnie poparty przez komisję spraw wewnętrznych i administracji. Oczywiście to jeszcze nie finał, bo ustawę czeka drugie czytanie, ale taka deklaracja wszystkich partii jest niesamowita - mówił w środę lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Za nieprzestawianiem zegarków jest 64 procent ankietowanych - tak wynika z sondażu Instytutu Pollster dla se.pl i telewizji Nowa TV. Tylko 26 proc. osób opowiada się za pozostawieniem zmiany czasu z letniego na zimowy oraz zimowego na letni.

Sondaż przeprowadzono 20-21 września br. na próbie 1078 dorosłych Polaków. 

Najbliższa zmiana czasu w nocy z 28 na 29 października. Cofniemy wtedy wskazówki zegarów o godzinę - z trzeciej na drugą.

Zagłosuj

Czy zmiana czasu jest potrzebna?

RadioZET.pl/se.pl/DG 

Oceń