Zamknij

Polacy wybrali najlepszy rząd w historii III RP

Redakcja
25.03.2018 21:36
Sejm
fot. Wikimedia.Commons

Według 15 procent badanych rząd Donalda Tuska był najlepszym gabinetem w historii III Rzeczpospolitej — wynika z sondażu SW Research, na zlecenie serwisu rp.pl. Prawie 40 procent ankietowanych nie potrafiło wskazać swojego faworyta. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Zagłosuj

Kto powinien być premierem polskiego rządu?

Liczba głosów:

Na drugim miejscu w badaniu uplasował się rząd Mateusza Morawieckiego (wskazało go 7,8 proc. badanych), na trzecim gabinet Beaty Szydło (6,9 proc.), a na czwartym Tadeusza Mazowieckiego (5,8 proc). Najmniej osób wskazało rząd Ewy Kopacz (0,7 proc.), niewiele więcej badanych wskazało rządy Kazimierza Marcinkiewicza (1,2 proc.) i Jarosława Kaczyńskiego (1,3 proc.).

Rząd Donalda Tuska częściej był wymieniany jako najlepszy przez osoby powyżej 50. roku życia (17 proc.), badanych o wykształceniu wyższym (18 proc.), osoby o dochodzie od 2001 do 3000 zł (25 proc.) oraz ankietowanych z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (25 proc.) — zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Zobacz także

Jak skomentował w rozmowie z Rzeczpospolitą prof. Antoni Dudek, „wyniki potwierdzają, że rząd PO ma lepsze oceny wśród zamożniejszych respondentów mieszkających w dużych miastach i legitymujących się wyższym wykształceniem”.

RadioZET.pl/rp.pl/DG