Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Emerytura dla polityków. Ten wiek dominuje. Kaczyński nie będzie zadowolony

16.09.2018 20:41
xxx wiadomosci

38 procent Polaków uważa, że politycy w wieku 65 lat powinni przechodzić na emeryturę - wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Jarosław Kaczyński fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- 69 lat w polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w sobotę we Wrocławiu był pytany przez dziennikarzy lokalnych mediów o swojego następcę w PiS.

- Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma - dodał.

Wiek emerytalny dla polityków

''Rzeczpospolita'' zapytała Polaków, w jakim wieku politycy powinni odchodzić na emeryturę? 38 procent respondentów uważa, że po 65. urodzinach fotel polityczny należy już zamienić na bujany w domu.

Blisko 22 proc. wskazuje na wiek 60 lat. Co dziesiąty Polak twierdzi, że właściwy moment na polityczną emeryturę to 70 lat. Co ósmy badany jest przeciwnikiem jakichkolwiek ograniczeń w tej sprawie - pisze "Rzeczpospolita".

fot

W Polsce od października 2017 obowiązuje ustawa o obniżonym wieku emerytalnym. Kobiety mają możliwość przejścia na emeryturę już w wieku 60 lat, mężczyźni - 65 lat. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG  

Oceń