Zamknij

Emerytura dla polityków. Ten wiek dominuje. Kaczyński nie będzie zadowolony

Redakcja
16.09.2018 20:41
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

38 procent Polaków uważa, że politycy w wieku 65 lat powinni przechodzić na emeryturę - wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- 69 lat w polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w sobotę we Wrocławiu był pytany przez dziennikarzy lokalnych mediów o swojego następcę w PiS.

- Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma - dodał.

Wiek emerytalny dla polityków

''Rzeczpospolita'' zapytała Polaków, w jakim wieku politycy powinni odchodzić na emeryturę? 38 procent respondentów uważa, że po 65. urodzinach fotel polityczny należy już zamienić na bujany w domu.

Zobacz także

Blisko 22 proc. wskazuje na wiek 60 lat. Co dziesiąty Polak twierdzi, że właściwy moment na polityczną emeryturę to 70 lat. Co ósmy badany jest przeciwnikiem jakichkolwiek ograniczeń w tej sprawie - pisze "Rzeczpospolita".

fot

W Polsce od października 2017 obowiązuje ustawa o obniżonym wieku emerytalnym. Kobiety mają możliwość przejścia na emeryturę już w wieku 60 lat, mężczyźni - 65 lat. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG