Zamknij

Dobre wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego. PiS wygrywa nawet ze zjednoczoną opozycją [SONDAŻ]

Redakcja
23.12.2018 22:26
Dobre wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego. PiS wygrywa nawet ze zjednoczoną opozycją [SONDAŻ]
fot. J.Dominski/Reporter

W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego największe poparcie uzyska Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu IPSOS na zlecenie portalu oko.press. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 36,83 proc. ankietowanych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS, PiS wygrałoby wybory do europarlamentu z wynikiem 36,83 proc. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z poparciem 26,12 proc. Trzecia miejsce zajęłaby  partia Roberta Biedronia, na którą swój głos oddałoby 7,95 proc. Tuż za podium znalazłby się Kukiz’15 z 6,1 proc.

Zobacz także

Takie poparcie oznaczałoby, że PiS uzyskałoby w Parlamencie Europejskim 25 mandatów, Koalicja Obywatelska  18, partia Biedronia 5, a Kukiz’15 - 4.

Jeżeli opozycja wystartowałaby w dwóch blokach: PO+N.+PSL+Teraz! i SLD+Razem+Zieloni , wówczas PiS straciłoby trzy mandaty, nadal utrzymując pierwsze miejsce.

Zobacz także

Rozkład mandatów wyglądałby wówczas następująco: PiS 22 mandaty, PO+N.+PSL+Teraz! – 19 mandatów, partia Biedronia – 4 mandaty, SLD+Razem+Zieloni – 3 mandaty i Kukiz’15 – 3 mandaty.

Sondaż IPSOS został przeprowadzony w dniach 12-14 grudnia.

RadioZET.pl/OKO.press/BM