Zamknij

Andrzej Duda pokonany. Polacy wskazali, z kim poszliby na Sylwestra

Redakcja
30.12.2018 17:29
Andrzej Duda pokonany. Polacy wskazali, z kim poszliby na Sylwestra
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Z którym politykiem Polacy poszliby na imprezę Sylwestrową? Okazuje się, że Andrzej Duda - zeszłoroczny zwycięzca sondaży, został zdetronizowany. Urzędujący prezydent RP musiał ustąpić miejsca Robertowi Biedroniowi i Donaldowi Tuskowi. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Z którym politykiem poszedłbyś na imprezę Sylwestrową?

Liczba głosów:

Jak wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl, 12 procent badanych chciałoby spędzić tegorocznego Sylwestra z Robertem Biedroniem. Na drugim miejscu znalazł się Donald Tusk - 11 procent, a na trzecim - Andrzej Duda (10 proc.).

- Kobiety częściej zdecydowałyby się na spędzanie tego wieczoru z Robertem Biedroniem (13 proc. vs 10 proc. mężczyzn), zaś mężczyźni z Donaldem Tuskiem (14 proc. vs 8 proc. kobiet). Z Andrzejem Dudą najczęściej świętować chcieliby młodzi, do 24 lat (22 proc.), wraz ze wzrostem wieku ten odsetek spada do 7 proc. w grupie powyżej 50 lat - mówi "Rzeczpospolitej" Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Zobacz także

Co trzeci ankietowany nie umiał odpowiedzieć, z którym z polityków chciałby spędzić Sylwestra. Zestawienie zamyka Włodzimierz Czarzasty, z którym na imprezę sylwestrową poszłoby zaledwie 1,1 procent Polaków. 

Badanie SW Research na zlecenie serwisu rp.pl przeprowadzono w dniach 25-27 grudnia 2018 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG