Billboardy informują o....konieczności usunięcia billboardów. O co chodzi?

Redakcja
01.12.2017 15:43
Sopot
fot. Maciej Bąk/RadioZET

"W trosce o nasze miasto zlikwidujemy ten billboard" - plakaty z takim napisem zawisły na ośmiu nośnikach reklamowych w Sopocie. Billboardy są własnością... urzędu miasta, który postanowił w ten sposób poinformować o przygotowywanej uchwale krajobrazowej. Ma ona zakazać oszpecania miasta wielkimi reklamami.

Projekt uchwały krajobrazowej dla Sopotu jest w trakcie przygotowań, radni mają go przyjąć w lutym. Jednak już teraz mieszkańcy mogą na przykładzie miejskich billboardów dowiedzieć się, jaki los czeka inne wielkoformatowe reklamy.

Na ośmiu nośnikach będących własnością ratusza pojawiły się plakaty z napisem "W trosce o nasze miasto zlikwidujemy ten billboard". To zapowiedź wspomnianej wyżej uchwały, która ma całkowicie zakazać prowadzenia wielkoformatowych kampanii reklamowych w Sopocie.

- Chcemy zacząć od siebie, od tych billboardów, które zostały postawione przez miasto m.in. do promowania inwestycji unijnych - mówi prezydent Sopotu Jacek Karnowski. - Chcemy je w najbliższym czasie po prostu zlikwidować - dodaje.

Po przyjęciu uchwały krajobrazowej właściciele billboardów będą mieli pół roku na ich usunięcie. Na wybory samorządowe Sopot ma już być wolny od szpecących miasto reklam.

RadioZET.pl/MBa/MP