Zamknij

Sopot. Dwie osoby nie żyją - zatruły się czadem

Redakcja
20.04.2017 16:34
Sopot
fot. Flickr

Dwie osoby - starsza kobieta i jej syn - zginęli najprawdopodobniej wskutek zatrucia się czadem w mieszkaniu w jednej z kamienic w Sopocie. Źródłem tlenku węgla mógł być rozszczelniony piecyk gazowy, który służył do ogrzewania mieszkania.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w trzykondygnacyjnej kamienicy zlokalizowanej przy ul. 3 maja w Sopocie. Strażacy zostali wezwani na miejsce przez policję. Funkcjonariusze podejrzewali rozszczelnienie instalacji gazowej.

Jak poinformował Tomasz Szulc z Sekcji do spraw Koordynacji Ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, strażacy zastali na miejscu dwie nieprzytomne osoby. U obu prowadzono reanimację krążeniowo-oddechową, ale nie przyniosła ona efektów: przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. 

Szulc wyjaśnił, że badanie składu powietrza w mieszkaniu, w którym doszło do wypadku, wykazało, że poziom dwutlenku węgla osiągnął wysokie stężenie - 189 ppm. W tej sytuacji jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu uznano zaczadzenie.

Na miejscu zdarzenia było pięć zastępów straży pożarnej. W żadnym innym mieszkaniu w wielorodzinnej kamienicy nie było lokatorów, nie była więc konieczna ewakuacja. 

RadioZET.pl/PAP/MP