Zamknij

Zapłacił 600 zł zaliczki za mieszkanie. Okazało się, że nie ma takiego adresu

18.07.2019 14:19
Zapłacił 600 zł zaliczki za mieszkanie. Okazało się, że nie ma takiego adresu
fot. Pixabay.com

Policja apeluje do turystów, by wynajmowali tylko sprawdzone kwatery, ze znanych portali ogłoszeniowych. W Sopocie ofiarą oszustwa padł kolejny mieszkaniec. Szukając opłaconego z zaliczki mieszkania, po przyjechaniu na miejsce zobaczył, że podany adres… nie istnieje.

Wakacje w pełni, a to oznacza, że nie próżnują turyści oraz… oszuści. Radio ZET dowiedziało się o kolejnym przypadku wyłudzenia w Trójmieście.

Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego znalazł na Facebooku ogłoszenie o wynajmie ładnego i taniego mieszkania. Zapłacił 600 złotych zaliczki, pojechał na urlop i… mocno się zdziwił.

Przyjechał do Sopotu, zaczął szukać wskazanego adresu. Okazało się, że blok, w którym miało znajdować się mieszkanie, w ogóle nie istnieje.

Lucyna Rekowska, rzeczniczka sopockiej policji, dla Radia ZET

Co ciekawe oszukany turysta napotkał innego poszkodowanego. Też wpłacił zaliczkę na wynajem mieszkania w Sopocie i też został na lodzie…

Zobacz także

Co robić, by uniknąć takich sytuacji? Można zadzwonić do urzędu miasta i sprawdzić, czy pod danym adresem jest działalność turystyczna. Warto też korzystać ze sprawdzonych portali, które dają gwarancję usługi.

RadioZET.pl/BCh